Ryj Kuźniara czy teczowerodziny.org Podaj dalej!

Ryj Kuźniara czy teczowerodziny.org Podaj dalej!

Warto być na tej dyskusji. Przyjdź, jeśli chcesz dowiedzieć się, jakim obrazem i słowem możemy zmienić ludzką postawę. Swoim doświadczeniem podzielą się specjaliści i ekspertki w zakresie komunikacji społecznej i strategii oraz artystka, która stworzyła najgłośniejszą instalację artystyczną ostatnich lat, „Tęczę”.

Straszyć czy zaskakiwać? Ma być miło czy agresywnie? Z poczuciem humoru, a może jednak na poważnie? Podczas debaty poznamy najlepsze kampanie społeczne ostatnich lat. Dowiemy się, jaki rodzaj obrazu (i dlaczego) ma największy wpływ na ludzkie myśli. Porozmawiamy o najpopularniejszych błędach w reklamie społecznej, przed którymi innym nie udało się uciec. Powiemy o kluczowych krokach w planowaniu precyzyjnej strategii. Od akcji w przestrzeni publicznej przejdziemy do chwytliwego komunikowania w sieci – i na tym się skupimy.

Z dumą przedstawiamy gości debaty:

Paweł Prochenko. Kto wie więcej na temat kampanii społecznych niż on? Nasz gość jest ekspertem w dziedzinie komunikacji i strategii, wydawcą portalu kampaniespoleczne.pl, prezesem Fundacji Komunikacji Społecznej. Absolwent Szkoły Wyższej Zarządzania ?Thames Valley University i Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych, Etnologii i Antropologii Kulturowej na UW.

Julita Wójcik. Wielokrotnie palona i odbudowywana – „Tęcza” jest najpopularniejszą z jej licznych prac. Za całokształt twórczości Julita Wójcik otrzymała jedną z najbardziej prestiżowych nagród w kraju: Paszport Polityki 2012 w kategorii sztuki wizualne.

Joanna Grabarczyk. To ona ponosi największą odpowiedzialność za „ryj Kuźniara”, którym walczy z hejtem w sieci. Koordynuje głośną kampanię #Hejtstop, realizowaną przez Stowarzyszenie Projekt: Polska. . https://www.youtube.com/watch?v=IwqrsPAAfuw

Dyskusję poprowadzi Marta Abramowicz – psycholożka społeczna i ekspertka w dziedzinie przeciwdziałania dyskryminacji. Od kilkunastu lat zaangażowana w tworzenie reklamy społecznej na rzecz równych praw osób LGBT, koordynowała m.in. „Niech nas zobaczą” – pierwszą w Polsce kampanię wymierzoną w homofobię. Współautorka kampanii „Jesteśmy rodziną. Podaj dalej!” – jedynej w Polsce na temat rodzicielstwa osób LGBT. http://teczowerodziny.org/kampania-jestesmy-rodzina-podaj-dalej/

Wstęp wolny!

Organizatorzy wydarzenia:
Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado
Wydział Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Partner wydarzenia: Stowarzyszenie Projekt: Polska

Wydarzenie realizowane w ramach programu „Obywatele dla demokracji” finansowanego z Funduszu EOG.

http://tolerado.org/

0 comments

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *