O czym ta strona i kim jesteśmy

To strona, dzięki której możesz lepiej poznać tęczowe rodziny. Została zrobiona przez tęczowe rodziny dla tęczowych rodzin i wszystkich osób, które chcą się dowiedzieć o nas więcej. Co tutaj znajdziesz?

 

DOWIEDZ SIĘ

 

Podstawowe pytania: odpowiadamy na wszystkie ? skąd się biorą dzieci, kim jest rodzic społeczny, czy dzieci w tęczowych rodzinach czymś różnią się od swoich rówieśników i inne;

Nasze historie: pokazujemy prawdziwe historie rodzin żyjących w Polsce i za granicą;

Za granicą: porównaj Polskę z innymi krajami;

Artykuły naukowe: co mówią badania naukowe o rodzinach tworzonych przez osoby nieheteroseksualne;

Coming out: najważniejsze i najtrudniejsze kwestie związane z przekazywaniem informacji o relacji łączącej tęczowych rodziców swoim dzieciom i dalszemu otoczeniu społecznemu;

Budowanie relacji: wskazówki, jak radzić sobie z uprzedzeniami wobec tęczowych rodzin;

Prawo: o tym, jak wpływa na sytuację dziecka brak możliwości formalizacji związku przez nieheteroseksualnych rodziców;

Przydatne materiały: bajki, książki, filmy, strony internetowe;

 

WSPIERAJ

? zobacz jak możesz wesprzeć tęczowe rodziny.

 

KAMPANIA SPOŁECZNA: JESTEŚMY RODZINĄ. PODAJ DALEJ!

? obejrzyj teledysk, zobacz zdjęcia osób, które nas wspierają.

Tytułową piosenkę śpiewa Julita Zielińska. Julita jest również autorką tekstu, muzyki i aranżacji. Uważamy, że jest bardzo zdolna :)

Teledysk nakręciło Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Korkoro. Ciasny budżet, ograniczony czas, wspaniały efekt  ?  specjaliści od zadań niemożliwych.

Zdjęcia i spoty wykonały Aleksandra Łyźniak i Dominika Kalina. Zawsze możemy na nie liczyć :)

Stronę internetową opracował graficznie Piotr Chatkowski, który potrafi narysować wszystko.

 

Ekipa

 

Stronę przygotowała ekipa Tolerado i zaprzyjaźniona z nami grupa tęczowych rodzin. Więcej o nas: tolerado.org/o-nas

 

Strona teczowerodziny.org jest częścią projektu ?Tęczowe rodziny pełne sił i blasku? realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado w partnerstwie z Kampanią Przeciw Homofobii i norweską organizacją LLH. Więcej o projekcie przeczytasz tutaj: tolerado.org/teczowe-rodziny

 

zestaw_logo01_o_nas_800

Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z funduszy EOG.

 

Piosenka

 

julita_zielinska_grayJulita Zielińska ? wokalistka, autorka muzyki, tekstu, aranżacji piosenki ?Jesteśmy rodziną?,

rocznik 1995, młoda artystka, która rozwija się pod skrzydłami Kariny Marszałek. Tworzy teksty i komponuje muzykę ? mix soulu, jazzu, ska i piosenki aktorskiej. Laureatka Spotkań Zamkowych w Olsztynie i Top Music Festival. Jej dorobek to odzwierciedlenie pół żartem, półserio otaczającej nas rzeczywistości.

 

Gra zespół w składzie: gitara akustyczna: Michał Kusz, gitara basowa: Bartosz Borzeszkowski, cajon: Mikołaj Stańko.

 

Teledysk

 

Ada_KutznerAdrianna Kutzner ? reżyserka,

rocznik 1991, Reżyserka, aktorka, operatorka. Absolwentka L’Art Studio w Krakowie. Obecnie studentka Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim oraz Akademii Praktytk Teatralnych „Gardzienice”. Wiceprezeska Stowarzyszenia Teatralno ? Edukacyjnego „Korkoro”. Pracuje także w Teatrze „Gardzienice”.

 

julka_graczykJulka Graczyk ? główna bohaterka, Magda,

rocznik 1994, Performerka, aktorka teatru ruchu/tańca, modelka.Studentka Animacji Kultury na Gdańskiej ASP oraz Psychoseksuologii na Uniwersytecie SWPS. Duże doświadczenie w teatrze ulicznym, kuglarstwie, pantomimie. W dorobku m.in. tytułowa rola w tanecznej adaptacji Szekspira ?Lady McBeath? na Festiwalu SzekspirOFF i spektakl uliczny ?Rasz? .

 

Agnieszka_Sprawka_grayAgnieszka Sprawka ? dziewczyna głównej bohaterki, Laura,

rocznik 1985, aktorka, performerka, połowa duetu ‚Poly&Ester”. Teatr, film, wideo, improwizacje, slamy poetyckie. Gdyby chciała być kul, powiedziałaby, że sama tworzy trio.

 

 

 

florian_staniewski_grayFlorian Staniewski ? dziadek Magdy,

rocznik 1945, aktor, reżyser teatralny. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Od 1969 roku aktor Teatru Wybrzeże. W latach 1968-69 występował w Teatrze Polskim w Szczecinie i gościnnie w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni (1993). W 2009 roku otrzymał nagrodę specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

 

Pawel_Wyszomirski_grayPaweł Wyszomirski ? główny operator, oświetlenie,

rocznik 1980, niezależny fotograf i twórca projektów filmowych z Trójmiasta. Absolwent Geografii na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2003 roku wykładowca Sopockich Szkół  Fotografii WFH. Prezes Stowarzyszenia Dokumentalistów TESTIGO DOCUMENTARY. Nagrodzony w konkursach  BZWBK Press Photo 2014 i Grand Press Photo 2014 za materiały dokumentujące przewrót na Ukrainie.

 

Bartosz_WinieckiBartosz Winiecki ? drugi operator, montażysta,

operator, montażysta, grafik oraz człowiek wielu umiejętności, między innymi: muzyk, aktor, performer, konferansjer, animator, iluzjonista. Współzałożyciel  oraz aktywny członek spółki ?Dom Artystów?.

 

 

 

Monika_GorskaMonika Górska ? kostiumy,

absolwentka filozofii i kulturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Zawsze pasjonował ją obraz ? a dokładniej komunikat wizualny zakorzeniony w filmie czy w modzie, ubiorze. Praktykuje filozofię mody, rozwija warsztat jako kostiumografka. Od kilku lat aktywnie wspiera życie kulturalne Trójmiasta poprzez prowadzenie Trójmiasto za Free i Warsztaty za Free na facebooku.

 

Ewelina_KosnikEwelina „Kiwi” Kośnik ? scenografia,

artystka, projektantka graficzna, zajmuje się również tatuażem, obróbką drewna i renowacją mebli. Słuchając dobrych duchów, tworzy szamańsko-geometryczne, energetyzujące grafiki, realizowane głównie w postaci wielkoformatowych prac na drewnie, płótnie lub przedmiotach codziennego użytku. Po inspirację biegnie w las.

 

 

Strona

 

piotr_chatkowski2Piotr Chatkowski ? autor grafiki i designu strony,

grafik skupiony na ilustracji, grafice z konceptem i odrobiną typografii. Prace Chatka publikowały: Gazeta Wyborcza, Newsweek Polska, Machina, Aktivist, Puls Biznesu, Businessman Magazine, nowojorski Graphis, brukselski The Wall Streat Journal Europe.