Wspieraj


 

Podaj dalej

Pokaż innym, że jesteś za równością tęczowych rodzin i dołącz do naszej kampanii. Udostępnij piosenkę/teledysk, zalajkuj nasze spoty, wyślij zdjęcia sojuszników tęczowych rodzin swoim znajomym. Pokaż solidarność, odważ się mówić, udostępnij kampanię Jesteśmy Rodziną!

 


 

Reaguj na mowę nienawiści wobec tęczowych rodzin

 

Gdziekolwiek jesteś, w miejscu pracy, na spotkaniu, imprezie rodzinnej czy na fejsie ? reaguj na homofobiczne wypowiedzi wobec dzieci lub rodziców LGBT. Słowa tworzą rzeczywistość. Mogą ranić, tępić, wzywać do przemocy. Przemoc trwa dopóki nikt na nią nie reaguje. Odważ się powiedzieć NIE. Możesz to zrobić używając sformułowań, które nie są agresywne np. Widzę to nieco inaczej, mam przyjaciół gejów i lesbijki, którzy mają dzieci i mam zupełnie inne doświadczenia. Chciałbym Cię poprosić żebyś w mojej obecności nie wypowiadał się w sposób niegrzeczny o rodzinach homoseksualnych.

 


 

Ujawniaj swoją przyjazną postawę – odważ się mówić!

 

Co dziesiąta osoba, którą mijasz na ulicy jest nieheteroseksualna. Spotykasz nas każdego dnia. W sklepie, pracy, szkole i myjni samochodowej. Daj znak swojej otwartości. Zobaczysz ilu z nas się przed Tobą ujawni i jak ważny będziesz w ich życiu! Jak możesz to zrobić? Przypnij tęczową przypinkę do swojej garsonki, postaw tęczowy gadżet w swoim gabinecie, wybierz się na Marsz Równości, powiedz otwarcie o swoich przyjaciołach gejach i lesbijkach, podczas dyskusji powiedz, że nie zgadzasz się na dyskryminację, której doświadczają dzieci z rodzin nieheteroseksualnych. Stań po stronie równości wszystkich. To dla nas bardzo ważne.

 


 

Wspieraj finansowo tęczowe rodziny

 

Znajdź organizację, która prowadzi działania na rzecz tęczowych rodzin. Dzięki Twojemu wsparciu odbędą się spotkania dla dzieci, warsztaty dla tęczowych rodziców, pomoc prawna i psychologiczna.

 

Jedną z takich organizacji jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado. Dołącz do naszych działań!

Wszystkie potrzebne dane znajdziesz w dziale Kontakt.

 


 

Włącz się do akcji wpierających równość tęczowych rodzin

 

Poszukaj informacji o organizacjach, grupach spotkaniowych, które działają na rzecz tęczowych rodzin w Twoim mieście i zaangażuj się w działanie. Spotkaj się z nami, włącz się w działania, namów innych do aktywności. Jeśli nie możesz się spotkać ? napisz, jest wiele rzeczy, które można zrobić zdalnie. Ważny jest każdy gest ? rozmowa, spotkanie, wsparcie naszych akcji.

 


 

Dbaj o równość w miejscu pracy
Jako pracodawca, prezeska, kierownik wprowadź w swoim zespole rozwiązania, które będą przeciwdziałały dyskryminacji gejów i lesbijek . Sprawdź czy osoby LGBT będące w związkach lub tęczowe rodziny w Twojej organizacji mają taką samą możliwość otrzymania dotacji na wczasy, ubezpieczenia, skorzystania z zaproszeń na basen, siłownię, imprezę firmową dla rodziny. Pamiętaj, że my nie możemy sformalizować naszego związku, tak jak pary heteroseksualne. Mówiąc o wartościach i zasadach, wspomnij o takich, które wspierają równość np. Siłą naszego zespołu jest różnorodność. Ponieważ jako kierownik/kierowniczka cenię sobie równość i szacunek do każdego człowieka, dlatego będę doceniał współpracę i szacunek w odnoszeniu się do każdego członka zespołu. Istnieje wiele rozwiązań, które możesz wprowadzić w swojej firmie. Skontaktuj się z Tolerado a podpowiemy.